Vali Kumbuzoğlu Aksaray’ı tarımın başkenti yapan eli nasırlı çiftçi kardeşlerimize minnettarız dedi

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu Ziraat Odası Başkanlığını ziyaret etti. Oda Başkanı Emin Koçak,  oda yönetim kurulu ve meclis üyeleri ile bir süre hasbihal eden Vali Kumbuzoğlukentin tarımsal üretim kapasitesinin büyüklüğüne dikkat çekerek; ‘Aksaray’ı tarımın başkenti yapan eli nasırlı çiftçi kardeşlerimize minnetarız’dedi.

Aksaray’ın Türkiye’nin en az yağış alan Tuz Gölü havzasında yer aldığına dikkat çeken Vali Kumbuzoğlu; 

“Tarımsal faaliyetlerimize modern teknolojiyi entegre ederek üretim faaliyetlerimize yeni bir vizyon katmalıyız. Bu noktada ziraat odamızın danışmanlık hizmetleri büyük önem arz etmektedir. Oda başkanımızla köylerimizi ziyaret ediyor, üretim alanlarında incelemelerde bulunuyoruz. Çiftçimizin üreticimizin karşılaştığı sorunları yerinde tespit ediyor ve çözümleri hususunda istişarelerde bulunuyoruz.”dedi.

Üreticilerin her zaman yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Vali Kumbuzoğlu, çalışmaları ve hizmetleri ile ilgili bilgi aldığı Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak ve yönetim kurulu üyelerine başarı dileklerini iletti. 

Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak’da yaptığı açıklamada; 30.000 üreticinin ziraat odasına kayıtlı olarak Aksaray’da tarımsal faaliyette bulunduğunu söyledi. Koçak ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na teşekkür etti.

Dolu ve sağanak yağıştan etkilenen bölgelerde hasar tespit çalışmaları devam ediyor Dolu ve sağanak yağıştan etkilenen bölgelerde hasar tespit çalışmaları devam ediyor

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper