YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASININ KABA İNŞAATI TAMAMLANMAK ÜZERE

BAŞKAN DİNÇER; ‘’ YENİ BELEDİYE HİZMET BİNAMIZDA ŞEHRİMİZE UZUN YILLAR HİZMET VERECEĞİZ’’

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in vatandaşların kaliteli ve konforlu ortamlarda hizmet alabilmeleri için yapımını başlattığı Yeni Belediye Hizmet Binası şekilleniyor.

Ömrünü tamamlamış mevcut belediye binasının artık ihtiyacı karşılamaması ve şehir merkezinde yaşanan sıkışıklığı giderebilmek adına yapımına başlanan yeni Belediye hizmet binası inşaatında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.

Vatandaşlara kullanışlı, geniş ve ferah ortamlarda kaliteli hizmet sunmanın amaçlanarak başlanılan proje, şehirlerarası otobüs terminali ile ticaret odasının arasındaki 66 bin metrekarelik arsada inşa ediliyor. 4 Katlı olarak inşa edilen projede her türlü detay düşünüldü. Modern yapısı, otoparkı ve yeşil alanlarıyla beraber hizmet verecek olan yeni Belediye binasının Aksaray’ın gelecekteki yeni merkezlerinden biri olması ön görülüyor.

               

Yeni belediye hizmet binasında yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer vatandaşlara kaliteli ve konforlu ortamlarda en kısa zamanda hizmet verilebilmesi adına 7 gün 24 saat esasına dayalı olarak çalışma yürütüldüğünü söyledi.  Başkan Dinçer açıklamalarının devamında yeni Belediye binasının Aksaray’ın bugününe ve yarınına uzun yıllar hizmet edecek önemli projelerden biri olduğuna vurgu yaptı. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu açıklamalarda bulundu; ‘’Şehrimize yakışacak uzun yıllar boyunca hizmet verebilecek nitelikte projelendirdiğimiz yeni belediye binamızın kaba inşaatını yüzde 90 oranında tamamlama aşamasına geldik.

Projemizi tamamlayıp belediye hizmet binamızı taşıdığımızda vatandaşlarımıza kaliteli ortamlarda hizmet vermenin yanı sıra şehir merkezinde de yoğunluğu azaltacağız. Modern mimari yapısı kullanışlı tasarı ile şehrimize uzun yıllar hizmet verecek olan Yeni Belediye Hizmet Binasında çalışmalarımız devam ediyor. Yeni binamızı en kısa zamanda hizmete almak için çalışıyoruz.’’ Dedi.

Türkiye de 10. Sırada Olan Aksaray Organik Ürünler Hasadı Başladı Türkiye de 10. Sırada Olan Aksaray Organik Ürünler Hasadı Başladı

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper