ABD'nin Tennessee eyaletindeki Perry County Şerif Ofisi, keşfettiği yeni bir suç dalgası hakkında halkı uyardı. Sokakta buldukları katlanmış kağıt paraları almamaları konusunda vatandaşları uyaran bölge şerifi, korkunç keşifleri hakkında bilgi verdi. 

TEK DOZU ÖLDÜREBİLİR

Bir benzin istasyonunun zemininde katlanmış iki kağıt para bulan polis ekipleri, paraları teste soktuklarında üzerlerinde metamfetamin ve fentanil içeren madde olduğunu gördü. Bu uyuşturucu maddenin tek dozda öldürme ihtimali var. 

CASUS GERİLİMİ

Polis memurları, yapılan testlerde paraların üzerindeki bilinmeyen maddenin her ikisi de A sınıfı uyuşturucu olan metamfetamin ve fentanil olduğunu ortaya çıkardı. 

Bozuk kavun 8 kişiyi öldürdü Bozuk kavun 8 kişiyi öldürdü

Şerif, korkunç keşfin bir fotoğrafını Facebook'ta paylaşarak "Bu çok tehlikeli millet! Lütfen paylaşın ve çocuklarınızı yerden para almamaları için uyarın. Birisini paraları bu şekilde zehir taşımak için kullanırken yakalarsam cezasını artırmak için yasa tasarısını zorlamayı planlıyorum. Bir baba ve şerif olarak insanların bu kadar umursamaz davranması ve başkalarının, özellikle de çocukların sağlığını hiçe sayması beni öfkelendiriyor. Umarım sorumluları buluruz" dedi.

ABD'DEKİ HERKESİ ÖLDÜREBİLECEK MİKTARDA

Amerika'da artan fentanil dalgası, ülkenin uyuşturucu savaşlarına bir yenisini daha ekledi. 

Geçtiğimiz yıl yetkililer Los Angeles'ta fentanil içeren yaklaşık 1 milyon sahte hap ele geçirdi. Bu vaka şimdiye dek ele geçirilen en büyük uyuşturucu miktarı oldu.

Geçtiğimiz ay ise neredeyse ABD'deki her vatandaşı öldürmeye yetecek kadar ölümcül uyuşturucu ele geçirildi.

Editör: Türkiye Kulisi