Aksaray Belediyesi zabıta ekipleri, Kahramanmaraş depremlerinin ardından fırsatçılığın ve fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için denetim başlattı. Zabıta ekipleri, zincir marketler başta olmak üzere birçok işletmede incelemelerde bulundular.

Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanan, Bulunduran ve Ticaretini Yapan Şahıslar Yakalandı. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanan, Bulunduran ve Ticaretini Yapan Şahıslar Yakalandı.

Asrın felaketinden sonra temel gıda malzemelerine alışveriş yoğunluğu başladı. Bunu fırsata çevirmek isteyenlere zabıta ekipleri geçit vermedi. Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri deprem sürecinde zincir marketlere kent genelinde sıkı bir denetim gerçekleştirdi.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği zincir marketlerde arz talep açığı ortaya çıktı. Deprem sonrası fırsatçılara geçit vermemek üzere yapılan denetimlerde ise işletmelere yasal uyarılarda bulunuldu. Ekipler bu süreçte denetimlere devam edileceğini ifade etti.

Denetimlere ilişkin açıklamada bulunan Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,  “Ülkemizde meydana gelen depremler sonrası vatandaşlarımızın bütçesi, sağlığı ve güvenliği için fırsatçılık yapan işletmelere karşı fahiş fiyat denetimlerimiz devam ediyor. Yaptığımız denetimlerde özellikle deprem sürecinde halkımızın sıklıkla ihtiyaç duyduğu gıda ve kıyafet gibi ürün satışlarına yönelik birçok sektörde denetimler yapılmıştır” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper