Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanan, Bulunduran ve Ticaretini Yapan Şahıslar Yakalandı. Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanan, Bulunduran ve Ticaretini Yapan Şahıslar Yakalandı.

BAŞKAN DİNÇER; ‘’HALKIMIZIN SAĞLIĞI VE EKONOMİSİNİ KORUMAK İÇİN DENETİMLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ’’

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri unlu mamuller üretimi ve satışı yapılan işletmelere yönelik denetimlerde bulundu.

Gecenin ilerleyen saatlerinde denetim yapan zabıta ekipleri; ürünlerin gramajı, üretim koşulları ve hijyen durumu incelendi.

Zabıta Ekipleri, Aksaray genelindeki birçok fırında satılan her türlü ürünün gramajı, fiyatı, tüketim tarihi, üretildiği hijyen koşulları ve diğer kurallara uygunluk konularında inceleme yaptılar. Yapılan inceleme sonucunda gerekli cezai işlem ve gerekli uyarılar yapıldı.

Fırın denetimlerinde; işletmelerin kayıt belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunlukları, son tüketim tarihleri, gıda maddelerinin muhafaza durumları, etiket bilgileri, satış koşulları ve ekmek gramajları kontrol ediliyor. İşletme sahipleri ve çalışanları ise, gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirildi.

Aksaray Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın sağlığının ve ekonomisinin korunması için yıl boyunca denetimlerin sürdürüleceğini belirttiler.

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper