Mazota gelen zamlar sonrasında çiftçilerin bu durumdan zorlanacağını ifade eden Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, tarımda ekim döneminin başlayacağını hatırlattı. Konu hakkında açıklama yapan Başkan Koçak, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan çiftçilere, ucuz mazot verilmesinin gerekliliğinden söz etti.

IHLARA CAM TERAS PROJESİ TAMAMLANDI IHLARA CAM TERAS PROJESİ TAMAMLANDI

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından bu yıl arpa ve buğday için verilen alım fiyatlarının, açıklandığı dönem için iyi fiyatlar olduğunu ancak mazota gelen zamlarla birlikte çiftçinin zorlanmaya başladığını dile getiren Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, “Devletimizin bu konuda bir çözüm bularak, TMO’nun alım fiyatlarına en az bin lira daha zam yapmasını bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Tarımda ekim döneminin başlayacağını belirten ve gübre, mazot gibi girdi maliyetlerinin yükseldiğini ifade eden Başkan Koçak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda söz vermişti. Çiftçiye verilen mazotta, KDV’nin kaldırılacağını söylemişti. İnşallah Cumhurbaşkanımız çiftçileri düşünerek bu konuda gerekeni yapacaktır.  Özellikle Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı çiftçilerimize ucuz mazot verilmesini bekliyoruz.” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper