2. AKSARAY BİLİM FESTİVALİ ÇELİK KANATLAR GÖSTERİSİ İLE BAŞLAYACAK

‘ÇELİK KANATLAR’ AKSARAY SEMALARINDA GÖSTERİ UÇUŞU YAPACAK

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi ev sahipliğinde 15-16-17 Eylül tarihler arasında gerçekleşecek olan 2. Aksaray Bilim Festivali’nin “Jandarma Çelik Kanatlar” uçuş gösterisi ile start alacağını açıkladı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Valiliği ve TÜBİTAK’ın destekleriyle bu yıl 2’ncisi düzenlenen bilim festivaline 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası firmanın katılarak teknolojik ürünlerini sergileyeceğini söyledi. Bu yıl gerçekleşecek olan Bilim Festivalinin nitelik ve nicelik bakımından daha kapsamlı olacağını belirten Belediye Başkanı Dinçer, Festival açılışının Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş gösterimi ile başlayacağı duyurdu.

Festival alanında 200 etkinlik çadırının yer alacağını bildiren Başkan Dinçer, “Etkinlik çadırlarımızda okul öncesi yaş grubundan başlayıp her yaştan ziyaretçiye hitap eden etkinlikler yapılacak. Ziyaretçilerimizi ülkemizin iftiharı olan bilim ve teknoloji üreten kurum ve firmaları ile bir kez daha buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

AKSARAY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRINLARDA DENETİM YAPTI AKSARAY BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ FIRINLARDA DENETİM YAPTI

Aksaray Bilim Festivalinin; Belediye ölçeğinde yapılan Türkiye’nin en büyük festivali olduğunun altını çizen Başkan Dinçer, “Ülkemizde bu tür organizasyon yapan 3 belediyeden birisiyiz. Aksaray Belediyemiz ile birlikte bu festivali yapan diğer belediyeler Konya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Kepez Belediyesi” dedi.

Bu yıl festival etkinleri arasında ‘Proje ve Girişim Yarışması’ düzenlediklerini sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Dinçer, “Vatandaşlarımızın bilgi ve teknolojiye olan ilgilerini artırmak, gelecek nesillerimiz için bilimi somutlaştırmak için böyle bir yarışma düzenliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 15 Eylül Cuma günü başlayacak Bilim Festivalinin açılışında Jandarma Çelik Kanatlar Uçuş Gösteri Timinin gösteri sunacağını ve Festivalin bu gösterim ile başlayacağını ifade etti. Festivalin son gününde ise Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi Solo Türk’ün Aksaray semalarını renklendirecek.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper