Aksaray Belediyesi tarafından yılladır boş duran tarım arazilerine ekilen nohutların hasadı temmuz ayında yapılmıştı. Hasat edilen nohutlar, paketleme işleminden sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandı.

Aksaray’da Haziran ayı içinde 232.125 kişi sorgulandı 1.871 aranan şahıs tespit edildi 703 kişi tutuklandı Aksaray’da Haziran ayı içinde 232.125 kişi sorgulandı 1.871 aranan şahıs tespit edildi 703 kişi tutuklandı

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, sosyal belediyecilik projeleriyle birçok il belediyesi tarafından örnek gösterilmeye devam ediyor. Başkan Dinçer’in projelerinin bir benzerlerini birçok belediye uygulamaya başladı.

Belediye Başkanı Dinçer, tarım kenti Aksaray’da üreticiye alternatif tarım ürünleriyle rol model olurken belediye ait arazileri değerlendirip tarım ürünleri yetiştirerek ihtiyaç sahiplerinin yararına kullanmıştı. Aksaray Belediyesi geçtiğimiz yıl atıl vaziyette kalan araziyi değerlendirerek arpa ekti. Ekilen arpalar önce buğdaya daha sonra una dönüşerek ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, daha fazla ihtiyaç sahibinin faydalanması için aynı araziye nohut ekilmesi talimatı verdi. Belediye ait arazilere nohutlar ekildi. Nohutlar geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde hasat edildi.

İşleme tabi tutulan nohutlar paketleme işleminden sonra ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı. Belediye Başkanı Dinçer, nohut hasadından iyi bir verim elde ettiklerini ve nohutların 12 bin 500 aileye ulaştırılacağını bildirdi.

Aksaray Belediyesi olarak şehirde üreten ve paylaşan belediyecilik hizmeti verildiğini aktaran Başkan Dinçer, “Toprağın ve tarımın öneminin her geçen gün arttığı bu dönemde belediyemize ait arazilerimizi değerlendirdik. Ektiğimiz nohutları Temmuz ayı içerisinde hasat ettik. Çok şükür bereketli bir hasat dönemi yaşadık. Elde ettiğimiz nohutları eleme tesissinden sonra paketleme işlemine tabi tutarak ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya başladık.

Üreten belediyecilik anlayışı ile bu yolda topraklarımızı daha verimli kullanarak toplumda dezavantajlı kesimlerin ihtiyacını karşılamayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper