Aksaray Emniyet Müdürlüğü, şehrin her köşesinde etkili operasyonlar düzenleyerek suçlulara nefes aldırmıyor.

Son 7 gün içerisinde gerçekleştirilen operasyonlarda elde edilen sonuçlar, adeta suçlular için kabus oldu.

Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren ekipler, 3.721 şahsın GBT sorgusunu yaptı ve 32 aranan şahsı yakalayarak adalete teslim etti. Bu süreçte, 103 yıl 11 ay hapis cezası bulunan 16 kişi de tutuklandı.

Türkiye de 10. Sırada Olan Aksaray Organik Ürünler Hasadı Başladı Türkiye de 10. Sırada Olan Aksaray Organik Ürünler Hasadı Başladı

Suç ve suçlularla mücadele kapsamında, 245 kişi hakkında adli işlem yapıldı. 18 kişi gözaltına alınırken, 2 şahıs tutuklandı. Yapılan araç kontrollerinde ise 298 araç incelendi ve çeşitli suçlara karışmış 1 çalıntı otomobil ele geçirildi.

Operasyonlar sırasında ise göz kamaştırıcı bir başarı sağlandı: 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet ruhsatsız kurusıkı tabanca, 3 adet ruhsatsız av/pompalı tüfek ve toplamda 205 adet fişek ele geçirildi. Ayrıca, 18 farklı şahıstan toplamda 185,11 gram uyuşturucu madde ele geçirilerek güvenlik sağlanmış oldu.

Emniyet yetkilileri, halkın güvenliği için kararlı bir şekilde çalışmalarına devam edeceklerini belirtti ve suçlulara göz açtırmayacaklarını vurguladı.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper