Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, suç ve suçlularla mücadele edilmesi, vatandaşların huzur ve güven duygusunun artırılmasına yönelik, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda gündüz ve gece ilimizin farklı mahallelerinde Şubat ayı boyunca yapılan uygulamalar ve planlı operasyonel çalışmalarda;

Aksaray’da Kovalamaca: Kaçan Araçta Ruhsatsız Tabancalar ve Uyuşturucu Ele Geçirildi! Aksaray’da Kovalamaca: Kaçan Araçta Ruhsatsız Tabancalar ve Uyuşturucu Ele Geçirildi!

  (19.898) şahsın GBT sorgusu yapılmış, (131) aranan şahıs yakalanmıştır.

·         “Konut Dokunulmazlığını İhlal Etme” suçundan (30 yıl 4 ay) kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahıs,

·         “Hırsızlık” suçundan (18 yıl 6 ay) kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahıs,

·         “Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma Veya Sağlama” suçundan (13 yıl 9 ay) kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şahıs,

·         “Kullanmak İçin Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan (12 yıl) kesinleşmiş hapis cezası ve (9 yıl 7 ay) kesinleşmiş hapis cezası bulunan iki şahıs ile birlikte toplam (242 yıl 2 ay 25 gün) hapis cezası bulunan (52) şahıs TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Ø Muhtelif suçlara karışan (771) kişi hakkında adli işlem yapılmış olup, (35) kişi gözaltına alınmış, (9) şahıs TUTUKLANARAK Aksaray Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

Ayrıca;

·               (2.245) araç kontrol edilmiş,

·               (6) adet çalıntı motosiklet, (2) adet çalıntı otomobil,

·               (21) adet ruhsatsız tabanca (134) adet fişek,

·               (10) adet ruhsatsız kurusıkı tabanca, (42) adet fişek,

·               (11) adet ruhsatsız tüfek, (82) adet fişek,

·               (39) ayrı şahıstan, (451,98) sentetik kannabinoid (bonzai), (293) gr metamfetamin, (80,69) gr esrar, (10,54) gr eroin, (420) adet sentetik ecza ve extacy hap ele geçirilmiştir.

Editör: Hilmi Alper