Aksaray İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, “Mutluluğa Kurşun Sıkma Geleceğini Karartma” projesi kapsamında düğün, nişan gibi etkinliklerde silahla havaya ateş açan 4 şahsı suçüstü yakalarken, şahısların silahlarına el koydu.

Yaz aylarında düğünlerin artmasıyla birlikte Jandarma ekipleri havaya ateş açan şahıslara yönelik uygulamalarını artırdı. Düğün, nişan ve asker eğlenceleri gibi faaliyetlerde, silahla havaya ateş etme sonucu meydana gelebilecek üzücü olayların önlenmesine yönelik çalışmalarını sürdüren Jandarma ekipleri, Ortaköy ve Güzelyurt’ta düzenlenen düğünlerde denetimler yaptı. Silahla havaya ateş etme olaylarının önlenmesi amacıyla görevlendirilen resmi ve sivil jandarma ekipleri 4 ayrı düğünde denetimler yaparken, 4 şahıs havaya ateş ederken jandarma ekipleri tarafından havaya ateş açarken suçüstü yakalandı.

TEŞEKKÜRLER AKSARAY TEŞEKKÜRLER AKSARAY

Yakalanan şahısların üzerinde yapılan kontrolde, 4 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildiği bildirilirken, tabancalara el konularak, şahıslar hakkında gerekli adli işlemlere başlandığı açıklandı.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığınca yapılan açıklamada; “sorumluluk alanlarımızda yapılan düğün, nişan ve asker eğlenceleri gibi faaliyetlerde, silahla ateş etme olaylarının önlenmesi için titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” denildi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper