BELEDİYE BAŞKANI DİNÇER’İN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Belediye Başkanı Dinçer mesajında; “Toplumun tarafsız, hızlı ve doğru bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Aksaray Konya Yolunda Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Yaralandı Aksaray Konya Yolunda Meydana Gelen Trafik Kazasında 3 Kişi Yaralandı

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, toplumun haber alma özgürlüğü adına zaman ve mekân kavramı gözetmeden fedakârca çalışan gazetecilerin aynı zamanda kamu görevi de icra ettiği söyledi. Toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin sağlanmasında medyaya büyük görevler düştüğünün altını çizen Belediye Başkanı Dinçer “Bugün, toplumumuzun haber alma hakkını savunan, doğru ve güvenilir bilgi akışını sağlayarak kamuoyunu aydınlatan değerli gazetecilerimizin günüdür.

Demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, özgür ve tarafsız habercilik anlayışıyla kamuoyunu doğru bilgilendirmek için gayret sarf etmektedir. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan medyanın; toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir rolü vardır.

Şehrimizde yazılı, görsel, işitsel ve dijital iletişim mecraları ile görevlerini yerine getiren medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Hayatını kaybeden gazetecilere Allah’tan rahmet, görevi başında bulunan medya çalışanlarına sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper