Aksaray'da bir Kereste Fabrikası Yanarak Kül Oldu Aksaray'da bir Kereste Fabrikası Yanarak Kül Oldu

Aksaray Belediyesi, etkili kar yağışı ile yollarda oluşabilecek buzlanmalara karşı tuzlama ve solüsyon döküm çalışmalarını sürdürüyor. 

Aksaray Belediyesi hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle yollarda meydana gelebilecek buzlanmalara karşı teyakkuza geçildi. Ekipler kazaların önüne geçmek için sürücülerin daha dikkatli olması konusunda uyarılarda bulunurken yollarda tuzlama ve solüsyon dökümü gerçekleştiriyor.

Ekiplerin kar yağışı başlamadan, özellikle gece sabaha kadar solüsyon ve tuzlama çalışması yaptığı çalışmada trafiği sıkıntıya sokmayacak şekilde sürdürüldüğü belirtildi. İş makinaları kullanılarak gerçekleştirilen çalışmalarla ana arterler, alt geçitler kavşak noktaları ve rampalarda solüsyon kullanılarak buzlanmanın önüne geçildi. Vatandaşların olumsuz yönde etkilenmemesi kent merkezindeki kaldırımlarda da kar küreme ve temizleme çalışması yapıldı.

Belediye ekipleri, yoğun kar yağışının olduğu dönemlerde sürücülerin kış lastiği olmayan araçlarla trafiğe çıkmamaları, zorunlu olmadıkça özel araçları yerine toplu ulaşım araçlarını tercih etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper