Vali Kumbuzoğlu; “Birliğimiz kısa sürede hizmete girecek; sahipsiz hayvanlarla ilgili ne gerekiyorsa el birliği içinde y Vali Kumbuzoğlu; “Birliğimiz kısa sürede hizmete girecek; sahipsiz hayvanlarla ilgili ne gerekiyorsa el birliği içinde y

Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, çiftçileri Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kaydı yaptırmaları için hatırlatmada bulundu. Çiftçi Kayıt Sistemine son 30 gün kaldığını duyurdu.
Ziraat Odası Başkanı, üreticilerin tarımsal desteklemelerden faydalanabilmeleri için çiftçi kayıt sisteminden kayıtlarını oluşturmalarını, yoğunluk oluşmadan bir an evvel kayıt yaptırmaları gerektiğinin altını çizdi.Ziraat Odası Başkanı Koçak, çiftçilerin ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini ifade ederek; “Bilindiği üzere 2024 yılı ÇKS başvuruları 1 Eylül 2023 tarihinden bu yana devam etmekte. Son tarih olan 2 Ocak 2024 mesai bitimine kadar üreticilerimizin, her platformda üretimlerini beyan ettikleri, desteklerden faydalandıkları ÇKS kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir” dedi.
Üreticilerin tarımsal desteklemelerinden yararlanması için ÇKS kayıtlarını yaptırmalarını gerektiğinin altını çizen Başkan Koçak; “Üreticilerimizin tarımsal desteklerden yararlanabilmeleri ve ÇKS kaydının oluşturulması adına E-Devlet kayıtlarının geçerli olabilmesi için Ziraat Odası kayıtlarının oluşturulması ve güncellenmesi gerekmektedir. ÇKS kaydı üretim yılının desteklerinden faydalanılması, başta Ziraat Bankası olmak üzere bankacılık işlemleri, tarım sigortaları ilgili kurum kayıtları, kooperatifler, birlikler gibi birçok alanda tarlalarımızın kimlik kaydı konumundadır” şeklinde konuştu.Üreticilerin yoğunluk oluşmadan bir an evvel kayıt yaptırmaları gerektiğini vurgulayan Başkan Koçak; “Üreticilerimizin son günlerin yoğunluğuna kalmadan bir an önce Ziraat Odamıza gelerek kayıtlarını güncellemeleri ve ÇKS kayıtlarını oluşturmaları gerekmektedir” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray Aksaray il Temsilcisi Hilmi alper.

Editör: Hilmi Alper