Aksaray Jandarma uyuşturuculara göz açtırmıyor Aksaray Jandarma uyuşturuculara göz açtırmıyor

FARKLI ÜLKELERDEN ÖĞRENCİLER ORGAN BAĞIŞI İÇİN ASÜ’DE BULUŞTU

Altı farklı ülkeden 34 öğrenci organ bağışının önemine dikkat çekmek için Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) buluştu. Buluşma, “Erasmus KA152 Gençlik Değişimleri Projesi” kapsamında gerçekleştirildi.  

Türkiye, İspanya, Slovenya, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan öğrenciler, “Gift for a Life/Bir Yaşam Hediyesi” isimli çalışmalarını ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’la paylaştı. Konuklarını Senato Salonu’nda ağırlayan Rektör Arıbaş, organ bağışının hem Türkiye hem de dünya için son derece önem verilmesi gereken konulardan birisi olduğunu söyledi. Bağış oranlarının arttırılmasının toplumsal bilinçle doğrudan ilintili olduğunu vurgulayan Prof. Arıbaş, “Farklı ülkelerden öğrencilerin aynı paydada buluşması çok değerli. Çalışmaların aksamadan ilerlemesi için yapılması gerekenlere elimizden gelen katkıyı vermeye hazırız” dedi. Ziyarette öğrenciler, 12 Mayıs’a kadar sürecek çalışmalar kapsamında yapmayı planladıkları projeleri anlattılar ve organ bağışının insan hayatı için önemine dair hazırladıkları sunumları paylaştılar.  
 

Ziyaretler, sunumlar, buluşmalar şeklinde ilerleyecek olan projenin sonunda, yapılan tüm çalışmaların değerlendirileceği bir konferans düzenlenmesi planlanıyor.  
 

Editör: Hilmi Alper