Jandarma ekipleri istihbari çalışmalar sonucunda evinde ruhsatsız silah bulunduran (2) şüpheli şahsın ikametine operasyon düzenledi.Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanları içerisinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasa dışı faaliyetleri olan kişi veya kişileri tespit etmek amacıyla çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları üzerine Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri istihbarı çalışmalar neticesinde Merkez ilçe sınırlarında ikamet eden S.K. ve A.K. isimli şahısların evinde ruhsatsız silah bulundurduğu bilgisinin alınması üzerine operasyon düzenledi.


Jandarma ekipleri şüpheli şahısların ev ve eklentilerine yaptığı operasyonda; (1) adet 7,65 mm ruhsatsız tabanca, (1) adet ruhsatsız av tüfeği, (124) adet 7.65 mm tabanca fişeği, (28) adet 9 mm tabanca fişeği, (2) adet av tüfeği fişeği ele geçirdi.
Jandarma ekipleri, Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine ele geçirilen malzemelere el koyarak, şüpheli şahıslar hakkında gerekli adli işlemlere başlattı.
Jandarma ekipleri yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” dedi.

ilimizde akü hırsızlığı yapan şahıs yakalandı ilimizde akü hırsızlığı yapan şahıs yakalandı

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper