Jandarma ekipleri, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde bir adrese operasyon düzenlemesi sonucunda (7) şahsı gözaltına aldı.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi içerisinde uyuşturucu madde kullanan, bulunduran veya imal ve ticaretini yapan şahıs ve şahısların yakalanmasına yönelik çalışmaları titizlikle ve aralıksız devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları üzerine, Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Merkez İlçe sınırları içerisinde bulunan bir adreste (7) şahsın uyuşturucu veya uyarıcı madde kullandığı, imal ve ticaretini yaptığı tespit edildi.

Bunun üzerine Jandarma ekipleri söz konusu olan adrese operasyon düzenledi. Şüphelilerin bulunduğu evde yapılan aramada ise; (35) gram Sentetik Cannabinoid Bonzai, (5) gram kubar esrar, (1) adet hassas terazi, (2) adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Jandarma ekipleri ele geçirilen malzemelere el koyarak, (7) şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Hasan Çiftçi 35 günlük yaşam mücadelesine yenik düştü Hasan Çiftçi 35 günlük yaşam mücadelesine yenik düştü

Gözaltına alınan şüpheli şahıslar, Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edildi. Şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemede (3) şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilirken (4) şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Jandarma ekipleri konuya yönelik yaptığı açıklamada, vatandaşları zehirlemek isteyen zehir tacirlerine karşı titiz ve gayretli çalışmalarına gece gündüz devam edileceğini söyledi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper