Başkan Bekir Kayan, Aksaraylı üreticilerin büyük desteğini alarak tarihi bir farkla 4. kez yeniden birlik başkanlığına seçildi.

Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB), 9. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirerek, seçime gitti. Mevcut Birlik Başkanı Bekir Kayan, Aksaraylı üreticilerin büyük desteğini alarak tarihi bir farkla 4. kez yeniden birlik başkanlığına seçildi.  Sabah erken saatlerde başlayan birlik seçimine Aksaray'ın ilçe, belde ve köylerinden üreticiler yoğun ilgi gösterdi. Özel bir otelde gerçekleştirilen seçimde seçmenler, 10 sandıkta oy kullanırken, mevcut Birlik Başkanı Bekir Kayan birlik üyelerinin %85'inin oyunu alarak 4. kez birlik başkanlığına seçildi.  Tarihi Bir Farkla 4. Kez Seçildi Birlik üreticilerinin ilgi gösterdiği seçime 1.769 kişi katılım gösterirken, yapılan seçimin ardından sandık sayımına geçildi. Yapılan sayımların ardından ortaya tarihi bir fark çıktı. Mevcut Birlik Başkanı Bekir Kaya'ya 1.415, rakibi Mahir Sarı'ya 295 oy çıkarken, 30 oy da geçersiz sayıldı.  

Aksaray da inşaat işçisi çalıştığı inşaatte kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti Aksaray da inşaat işçisi çalıştığı inşaatte kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

Türkiye Kulisi Aksaray Temsilcisi Hilmi Alper

Editör: Hilmi Alper