Jandarma ekipleri “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan aranan ve hakkında “11 yıl” kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsı yakaladı.

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi içerisinde emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek amacıyla çalışmaları titizlikle ve aralıksız devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre; Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları üzerine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesi içerisinde aranan şahısların yakalanmasına yönelik, JASAT Dedektifleri tarafından devriye faaliyeti esnasında “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma veya Sağlama” suçundan aranan ve hakkında “11 yıl” kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahsı tespit etti.

Jandarma ekipleri tarafından tespit edilen A.U. isimli şahıs yakalandı. Şüpheli şahısın Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasına ardından adli makamlara sevk edildi. Şüpheli şahıs çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Aksaray’da Jandarmadan uyuşturucu tarlasına baskın: 592 kök kenevir ve kilolarca esrar ele geçirildi! Aksaray’da Jandarmadan uyuşturucu tarlasına baskın: 592 kök kenevir ve kilolarca esrar ele geçirildi!

Jandarma ekipleri konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimize asayiş ortamının sağlanması amacı ile titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak devam edilecektir” dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper