Ortaköy OSB’de 25 yatırımcıya sanayi parseli tahsis edildi

Ortaköy Yunus Emre Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen arsa tahsisi töreninde 25 yatırımcıya sanayi parsellerinin tahsisi gerçekleştirildi.

Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenlenen törene Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe ilçe belediye başkanı Ahmet Koyuncu, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş, Yunus Emre OSB yönetim kurulu üyeleri ile yatırımcılar katıldı.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu törende yaptığı konuşmasında; Ortaköy’ün Aksaray’ın incisi, en büyük ilçesi olması bakımından da çok önemi bir yeri olduğunu söyledi.

Ortaköy’ün ulaşım lojistik bakımından jeopolitik konuma dikkat çeken Vali Kumbuzoğlu; Ortaköy de girişimci vasfı taşıyan heyecanlı iş adamlarını gördüğünü burada aynı heyecanı kendisinin de yaşadığını belirtti.

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde 4. Genişleme alanının onaylandığını bölgede istihdam sayısının 15.000’i geçtiğini ifade eden Vali Kumbuzoğlu; “Şu anda 6 ilçemizin OSB’si var. Aksaray'daki yatırım ve istihdam heyecanını biz Ortaköy’e de getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız da her fırsatta söylüyorlar Mersin limanı, İskenderun limanı çok önemli. Ulukışla biliyorsunuz tren geliyor. Ortaköy otobana yakın olması hasebiyle Mersin limanına ve İskenderun limanına ulaşım daha kolay olacak. Ortaköy OSB'de 25 yatırımcımıza parsel tahsisini yapıyoruz. Her alanda yatırım yapmak isteyen müteşebbislerimiz bizleri arıyorlar, gıdadan tekstile bunları Ortaköy’e ve diğer ilçe OSB’lerimize yönlendirerek mesafe alacağız. Ülkemizin güçlenmesi tamamen özel sektör dinamiğinden geçiyor devlet özel sektörün önünü açacak ki inşallah hep birlikte bulunduğumuz ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi en iyi yerlere getireceğiz” dedi.

Ortaköy Belediye Başkanı Ahmet Koyuncu ise yaptığı konuşmasında; göreve geldikten sonra yatırımcılarla görüşmelerde bulunduklarını Yunus Emre Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların nitelik bakımından da değerlendirerek istihdam ve üretim açısından en güzel yatırımın bölgeye yapılmasını bunun için gayret gösterdiklerini belirtti. Koyuncu parsel tahsisi yapılacak 25 yatırımcıya hayırlı olması dileğinde bulundu.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş’da yaptığı konuşmasında; OSB kurulan ilçelerden olan Ortaköy’e ciddi yatırımcı talebi olduğunu söyledi. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak Ortaköy ilçesinin her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Koçaş; “Bizler elimizden geldiği kadar yatırım konusunda İş dünyasını buraya yönlendireceğiz’ dedi.

Konuşmaların ardından Ortaköy Yunus Emre Organize Sanayi Bölgesinde yatırım yapacak 25 yeni yatırımcıya sanayi parsellerinin tahsis imza törenine geçildi.

AKSARAY BELEDİYESİ SU TASARRUFU İÇİN STRATEJİK ADIMLAR ATIYOR AKSARAY BELEDİYESİ SU TASARRUFU İÇİN STRATEJİK ADIMLAR ATIYOR

İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Belediye Başkanı Ahmet Koyuncu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş nezaretinde yatırımcılar davet edilerek tahsis sözleşmeleri imzalanırken Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nun olur imzasıyla sanayi parsellerinin tahsisleri gerçekleştirildi.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu çeşitli sektörlerde yaklaşık 1000 kişilik istihdamın öngörüldüğü yatırımların kısa sürede hizmete girmesi temennisi ile hayırlı olması dileğinde bulundu.

Editör: Hilmi Alper