PELİNSU YILDIRIM DEMİR ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ ERŞEN İLE AKSARAY’I KONUŞTU

CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir Aksaray’ı yaşanabilir bir şehir yapmak için kararlılığını üst üste yapmış olduğu görüşmelerle ispatladı. Bu doğrultuda Pelinsu Yıldırım Demir’in CHP Büyükşehir Belediye Başkanları ile istişarelerine devam ediyor. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile istişareler gerçekleştirip, Aksaray’a yatırım sözü alan Yıldırım Demir son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüşerek Eskişehir’i en çok yaşanmak istenen yerlerden biri yapan projeleri nasıl gerçekleştirdiğini öğrendi.

Pelinsu Yıldırım Demir ile Başkan Yılmaz Büyükerşen görüşmesi kamera önünde gerçekleşirken, Büyükerşen Eskişehir’i nasıl güzelleştirdiğini tek tek anlattı. 

Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Başkan Yılmaz Büyükerşen buluşmasında gerçek belediyecilik ve hakkını vererek yapılan belediye başkanlığı nasıl yapılır konusunda tecrübe aktarımı ve tavsiyeler ana konu oldu. 

AKSARAY’I ESKİŞEHİR GİBİ BİR İL YAPMAYA NİYETLİYİZ

Yıldırım Demir Başkan Büyükerşen’e, Eskişehir’i Eskişehir yapan projeleri nasıl hayata geçirdiğini ve şehrin önceliklerini ve hayata geçirdiği projeleri neye göre tasarlayıp, nasıl hayata geçirdiğini sorarken “Eskişehirdeyice gençlerin hayranlıkla baktığı ve yaşamak istediği bir şehir.Aksaray’ın hizmet anlamında 20 senesi kayıp. Biz önümüzdeki 5 senede bu açığı kapatmayı planlıyoruz. Bu sebepten, sizin gibi şehrine çok şey katmış başkanlarımızın tecrübelerine ihtiyacımız var.  Belediye başkanlığı gibi kutsal bir göreve aday olmuş genç bir kardeşiniz olarak bana tavsiyeleriniz neler olur “ diye sordu.

Aksaray da DEAŞ Mensubu bir kişi yaralandı Aksaray da DEAŞ Mensubu bir kişi yaralandı

BAŞKAN YILMAZ BÜYÜKERŞEN’DEN, PELİNSU YILDIRIM DEMİRE TECRÜBE AKTARIMI

Başkan Büyükerşen “ yetişkinler alt yapı ister, düzgün yollar kaldırımlar ister, işten çıktığında çarşı pazarda gezip alışveriş yapmasa bile vitrinlere bakmak ister. Tiyatroya gitmek, sanat galerisi gezmek ister. Torununu alıp güzel bir parka gitmek ister. İnsanlar muhakkak eğlence ister. Ev ile işi arasında gidip gelen insanların olduğu beldelerde insanlar pek mutlu değildirler. Bir belediyenin muhakkak konser salonlarının, oda tiyatrosunun, müzik topluluklarının olması lazım, parkların, yeşil alanların olması gerek. Tema parklarının olması gerek. Park deyince sadece imar artığı alanlara iki ağaç dikmek bir bank koymaktan bahsetmiyorum. Öyle sadece yeşil alandan oluşan parklar değil. Bir aile hep birlikte gittiğinde her yaş gurubuna hitap edecek şeylerin olduğu bir parkı olması gerek. Giriş ücreti olmayan tüm yaş gruplarına hitap edecek hayvanat bahçesi olan, masal şatosu olan, bilim merkezi, oyun alanları olan hektarlarca alana kurulmuş tema parklar. Yapay plajların olması gerek.” diyerek insanların ne istediğini örneklerle ifade etti.

Büyükerşen ayrıca “ bir belediye üretmeli, başarımızın en büyük sırlarından biri budur. Biz belediyenin ve şehrin birçok ihtiyacını kendimiz üretiyoruz. Bu sayede hem istihdam sorunu da ortadan kalkmış oluyor. Hem kaynak ihtiyacımız en aza iniyor” diyerek belediyenin üretim faaliyetlerinden de bahsetti.

“BİZE OY VERENLER 5 SENE SONRA İYİ Kİ DİYECEK”

Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederken, seçilmesi durumunda her alanda kendisinin tecrübelerine başvuracağını belirtti.Yıldırım Demir “Belediyecilikte rüştünü ispatlamış başkanların bilgi ve tecrübe birikiminden faydalanarak Aksaray’ın çehresini her anlamda değiştirmeyi hedefliyoruz, fiziki konumu ve tarihi yapısı açısından bunu yapmaya gayet müsait bir şehrimiz var. Biz yetkiyi aldıktan 5 sene sonra Aksaray diğer illerin imrenerek baktığı ve yaşamak isteyeceği bir şehir haline gelecek. Burada yaşayan insanlar sanat, spor, kültür ve belediyecilik hizmetlerine doymuş, mutlu insanlar olacak. Biz bu konuda kararlılıkla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Aksaraylı hemşehrilerimizin bize bir şans vermesini istiyoruz. 5 sene sonra bize oy verenler ‘iyi ki oy vermişim’ diyecek, bize oy vermeyenhemşehrilerimiz bile bizim seçilmemizden mutlu olacaklar” diyerek hedeflerinden  bahsetti.

Editör: Hilmi Alper