Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, engelli vatandaşların ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Vali Kumbuzoğlu, Dernek Başkanı Bekir Kaya ve dernek üyeleriyle bir araya geldi.

IHLARA CAM TERAS PROJESİ TAMAMLANDI IHLARA CAM TERAS PROJESİ TAMAMLANDI

Ziyaret sırasında engelli vatandaşların karşılaştığı zorluklar ve ihtiyaçlar üzerine istişarelerde bulunuldu. Vali Kumbuzoğlu, engelli vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin bir şekilde katılmalarının önemine vurgu yaparak, devletin imkanlarının engellilerin hizmetinde olduğunu ifade etti.
Vali Kumbuzoğlu ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, “Devletimizin tüm imkanlarıyla engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Onların ihtiyaçlarını ve isteklerini karşılamak, hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

Engelli Koordinasyon Merkezi’nin önemine değinen Kumbuzoğlu, engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak projeler ve hizmetler konusunda işbirliği içinde olacaklarını belirtti.

Dernek Başkanı Bekir Kaya ise Vali Kumbuzoğlu’na nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, engelli vatandaşların sesini duyurmak için böylesine anlamlı bir görüşmeye ev sahipliği yapmaktanAksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleşen bu istişare toplantısı, engelli vatandaşların hakları ve ihtiyaçlarına verilen önemin bir göstergesi olarak kayda geçti. mutluluk duyduklarını ifade etti dedi.

Türkiye Kulisi Aksaray il Temsilcisi Hilmi Alper.

Editör: Hilmi Alper