Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi tarafından organize edilen SAMSUN İNŞAAT 2022 6. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi ve TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi destekleriyle hazırlanan SAMSUN İNŞAAT 2022 6. Yapı, İnşaat Malzemeleri, Asansör, Tesisat, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Doğalgaz ve Teknolojileri Fuarı 12-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında 10.00 – 18.30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Samsun İnşaat Fuarı 2 yıl aradan sonra inşaat sektörünü ağırlayacak 

Fuarın açılışında konuşan Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir, Samsun’un özellikle son yıllarda inşaat sektörü bakımından bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer aldığını belirterek “Bölgenin ticaret merkezi Samsun, özellikle son yıllarda ‘kentsel dönüşüm ve modern toplu konut’ projeleri ile inşaat sektörü ve kentsel yaşam anlamında, bölgenin hızla gelişen illerinin başında yer almaktadır. Samsun’daki hızlı gelişime paralel olarak altyapı, üst yapı ve çevre düzenlemeleri ile ilgili yatırımlarda, her geçen gün artış olduğu göze çarpmaktadır, dolayısıyla bu anlamda sektör açısından önemli bir pazar oluşmuştur. İşte bu noktada Samsun İnşaat Fuarı bu pazarlara hitap eden önemli bir buluşma olacak. 83 firmanın inşaat malzemeleri, yapı teknolojileri, iş ve inşaat makinelerine ilişkin ürün ve hizmetlerini geniş bir yelpazede sergileyeceği fuar sektörün nabzını tutacak ve ortaya çıkacak iş hacmi ile gerek inşaat sektörüne,  gerekse bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bölge yatırımlarının gelişmesine de katkı sağlayacaktır” dedi.  

Yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonelleri Tüyap Samsun’da olacak

 Dört gün boyunca, inşaat ve yapı sektörlerinin nabzının Samsun’da atacağını belirten Gökdemir, “Ülke ekonomisinde önemli bir paya sahip yapı sektöründeki tüm yeniliklerin, gelişmelerin ve ürünlerin sergileneceği fuar, sektördeki gelişme ve yeniliklerden haberdar olma, sektör içinde durum analizi yapabilme, müşterilerle bir araya gelebilme, bayilik verme, mevcut bayilerle ilişkileri geliştirme gibi birçok imkanı sunarken mimar, mühendis, müteahhit, kamu kurumları ve yatırımcı kuruluşlar ile nihai tüketicileri ve yurt dışından Gürcistan, Irak, Libya, Sudan, Filistin, Ürdün, Lübnan, Kamerun, Pakistan, Rusya, Yemen, Azerbaycan, Hindistan, Kongo, Uganda’dan gelecek alım heyetlerini katılımcı firmalarla buluşturacak bir organizasyon olacaktır. Fuarda gerçekleşecek iş bağlantıları ihracat yapan sanayicilerimiz yeni pazarlara girme şansı yakalayacak. Daha önce hiç ihracat yapmayan firmalarımız da aynı şekilde yeni iş birliklerine imza atarak hedef ülkelere açılma şansı yakalayacak” dedi. 

Etkinliklerle dolu bir fuar

Yabancıya Konut Satışında Alt Sınır Yükseldi Yabancıya Konut Satışında Alt Sınır Yükseldi

Fuar kapsamında TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi,  TMMOB Makine Mühendisleri Odası Samsun Şubesi, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şubesi ve TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi tarafından düzenlenecek panellerde,

  • A'dan Z'ye Güneş Enerjisi Santralleri
  • Sifonik Sistemler Ve Yağmur Suyu Yönetimi
  • Yenilikçi Cephe Sistemleri Akıllı Malzemeler Ve Uygulamaları
  • Enerji Etkin Bina Tasarımı 
  • Yapı Malzemesi Üretiminde Ambalaj Atıklarının Kaynak Olarak Kullanımı Üzerine Bir Araştırma
  • Uluslararası İskele Denetleme Kriterleri
  • İnşaat Sektöründe ISG Uygulamaları
  • Yeşil Binalar Ve Sürdürülebilirlik Sertifikasyon Sistemleri
  • Fotovoltaik Sistem Uygulamaları

konularında düzenlenecek panellerde konusunda uzman kişiler ve akademisyenler bilgi ve tecrübelerini ilgililerle paylaşacaklar. 

Girişin ücretsiz olduğu fuar 12-15 Mayıs 2022 tarihlerinde 10.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. 

Editör: Türkiye Kulisi